Mercedes Benz W201

Mercedes Benz w201, popis technických částí, historie a moje vlastní zkušenosti s vozem Mercedes Benz 190.

Vyhledávání


Z diskuze...

Nakupnicentrum.cz

Moje W201

Opravy medvíděte vol. 3

motto: Jak to má kozy nebo kola, tak s tím budou brzo jenom potíže...

Můj Mercedes 190 D se rozhodl mě opět trochu potrápit a trošku připomenout svoji existenci. Pro velký úspěch další závadou. Začínám mít pocit že jsem si nepořídil auto, ale další ženskou...čím víc se jí věnuju, tím víc toho po mě chce...:(

Tentokrát přišel na řadu výfuk....

 Závada se začala projevovat tradičně, tj hlukem. Nejdříve přehlušujícím spokojené pochrochtávání německého dieselu, později i autorádio. Nastal tedy pravý čas sklonit se opět k rodné hroudě a obdařit spodek medvíděte svým všeznalým pohledem, který jako vždy rychle odhalil příčinu.

 Na místě předního dílu výfuku se nacházelo orezlé cosi, co však ještě zachovávalo tvar a umístění zamýšlené výrobcem...Po obhlídce jsem se rozhodl dodržet radu původního majitele "..vyměň jenom to, co upadne..".

 Dobře míněná rada opět nezklamala a výfuk statečně vydržel... ještě další 3 dny. Pak podle plánu odpadl. :)) Načasování bylo jedním slovem dokonalé, páteční večer jsem vždy toužil strávit nouzovým připevňováním zbytků výfuku. K porušení potrubí došlo v místě kde je přední trubka připevněná držákem ke karoserii. takže zbývající části výfuku zůstaly upevněné pouze na silentblocích středního a zadního dílu. Zbytek potrubí se tak vzpříčil proti směru jízdy. Jak je vidět ze schématu výfukového potrubí, (viz menu -> Technický popis) je to celkem očekávatelné místo popruchy. Trubka zde přechází ohybem od svodů a je ostřikována vodou zpod auta. Posypová sůl se zachytává na držáku a urychluje korozi.

 Oprava naštěstí není nijak náročná, prací ani cenově. Problémem je umístění katalyzátoru u W201 2.0 D od roku 89, který přední díl prodražuje na cca sedmi násobek. To naštěstí nebyl můj problém. Na celou akci potřebujete golu s dlouhým nástavcem, 13mm trhák (za předpokladu že výfuk před vámi nikdo "nevybavil" jinými šrouby..:)), hever, trochu síly a trpělivosti. Trpělivost budete potřebovat hlavně při montáži šroubů u svodů...:)

_M_
 

ZPĚT
Žádné komentáře
 

Nakupnicentrum.cz

Zpět na hlavní stránku


Tyto stránky vznikly z pouhého fandovství autora a nemají cokoli společného s obchodní značkou Mercedes Benz.