Mercedes Benz W201

Mercedes Benz w201, popis technických částí, historie a moje vlastní zkušenosti s vozem Mercedes Benz 190.

Vyhledávání


Z diskuze...

Nakupnicentrum.cz

Moje W201

Opravy medvíděte vol.1

...Tak medvídě už zase jezdí! :) Vlastně už od neděle, ale k napsání članku jsem se dostal až teď. Původně jsem chtěl vyřešit hučící ložiska, nakonec se jako vždy neskončilo jenom u nich.Podrobnosti v článku....

 Už delší dobu jsem se chystal vyřešit jeden problém. Na mojí 190tce se začalo ozývat hučení od předních kol, kterým se se mnou začaly loučit moje přední ložiska. Úspěšně sem zvládal problém odkládat celé léto, jsem už od narození strašnej lenoch a navíc jsem měl vždycky spoustu jiné práce, ale když méďa začal během jízdy zvukem připomínat křížence mezi větrnou elektrárnou a mlýnkem na kafe, nastal ten pravý čas zakročit...:) Přední ložiska jsou řešená ještě jako nezapouzdřená kuželíková, dají se pořídit poměrně levně, cca od 450,- za sadu, podle výrobce...Horší je samotná montáž, tradiční nakrmení ložiska půl plechovkou vazelíny mě nikdy k srdci nepřirostlo, němečtí inženýři tím u mě výjimečně stratili několik bodů :)

 Po drobné obhlídce auta (dokonce sem se donutil zvednout kapotu a potom se ještě ohnout a podívat pod auto...:)) jsem si do kufru k ložiskům přichystal taky přední i zadní tlumiče, přední uložení, zadní pružiny, spodní čepy do předních ramen, gumy stabilizátoru a  zadní pružiny...další drobnosti na které už sem se taky delší dobu chystal. Medvídě už v poslední době nejezdilo zdaleka tak, jak by člověk od zánovního, 20let mladého auta čekal. :) Při jen trochu svižnějším průjezdu zatáček na každém větším hrbolku jevilo tendenci odskákat do protisměru, a při jízdách městským tankodromem kde strávíme společně cca 40 000 km ročně mě pečlivě přerovnávalo všechny obratle. Jeden skalní mercedesář navrhoval souběh problémů řešit svržením do propasti, což jsem prozatím odmítnul a raději šel oslavit konec prázdnin prací...

Rozborka:
 Po sundání kol jsem si šel rovnou přiobjednat přední kotouče a desky. Servisní interval jsem myslím trefil jako vždy přesně (detail viz galerie:)).Trochu horší překvapení na mě čekalo po demontáži náboje na pravé straně. Stav ložiska mě ještě upřímě rozesmál, pohled na obroušenou těhlici už poněkud méně. Naštěstí se podařilo sehnat použitou od p.Otřísala z Újezdu, který mě projistotu vybavil několika těhlicemi, ať si vyberu která se mě bude líbit a zbytek někdy vrátím. To vše za cenu velmi přátelskou. Zbývalo ještě přiobjednat popraskané silentbloky v rameni.
 Dalšího překvapení jsem se dočkal při demontáži předních tlumičů. Na obou stranách jsem oběvil ještě originální, s hvězdičkou, ovšem každý kus jiný. Malá záhada,asi o tom nechám hlasovat v anketě.:) Předpokládané vysvětlení bude asi v poněkud zvláštní povaze původního majitele který pokud vím, skoro každý problém řešil z použitých dílů. U párové součástky, navíc tlumiče pérování, je to pravda zvláštní, a život jistě přinese i spoustu dalších překvapení....:))

...pokračování příště, je čtvrt na dvě, za chvilku tu stejně usnu a dělám jeden překlep za druhým...:(

_M_

ZPĚT
Žádné komentáře
 

Nakupnicentrum.cz

Zpět na hlavní stránku


Tyto stránky vznikly z pouhého fandovství autora a nemají cokoli společného s obchodní značkou Mercedes Benz.